Kiedy okna Cię zawiodą – fasada trzyma.

Drzwi i okna to najczęściej spotykane elementy budowlane, które są narażone na wpływ czynników zewnętrznych. Niestety, czasem ich funkcjonowanie ulega degradacji, a to może prowadzić do powstawania niebezpiecznych sytuacji. Warto więc znać kilka podstawowych informacji na temat tego, jak chronić się przed ewentualnymi problemami z drzwiami czy oknami. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że regularna konserwacja pozwala zapobiegać powstawaniu usterek. Jeśli jednak one już się pojawią, warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Najczęstsze problemy z drzwiami i oknami to m.in. ich uszkodzenia spowodowane wpływem czynników atmosferycznych czy też awarie mechanizmów takich jak rygle czy klamki. Inne popularne problemy to np. zaparowywanie szyb czy też pękanie lub odpadanie tynku na elewacji budynku ze względu na duże nasilenie wilgoci. By uniknąć tych kłopotów, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

– dbaj o regularne czyszczenie i konserwowanie drzwi i okien;

– stosuj odpowiednie osłony przed słońcem lub deszczem;

– unikaj montażu okien w miejscach narażonych na bezpośredni dostęp wilgoci (np. nad piwnicą);

– reguluj rygle i inne mechanizmy drzwiowe oraz okienne;

– sprawdzaj szerokość ram okiennych przed montażem oraz dobieraj odpowiednie profile aluminiowe do ich produkcji;

– systematycznie kontroluj stan techniczny drzwi i okien.

Regularnie wymieniane okna na nowe czy też ocieplanie budynku to podstawa, by zapewnić mu jak najlepszą izolację. Niestety, mimo naszych starań, czasem zdarza się, że nasz dom czy mieszkanie nie trzyma ciepła. Co wówczas zrobić? Oczywiście możemy postawić na fasadę trzyma.

Okna to nieodłączny element naszych domów. Służą do naszego codziennego korzystania, jednak czasami okazują się być zawodne. Przede wszystkim wtedy, gdy ich fasada trzyma, a wewnętrzna część ulega rozbiciu. Takie sytuacje mogą prowadzić do ogromnych strat materialnych, a nawet śmierci. Jednak można im zapobiec poprzez odpowiednie zabezpieczenie okien i drzwi.

Największe zagrożenia ciągną ze sobą stare okna drewniane. Ich fasada bardzo często nie jest odporna na ataki różnego rodzaju czynników atmosferycznych czy też mechanicznych. Dlatego też tak ważne jest, żeby regularnie je konserwować i naprawiać. Inaczej moglibyśmy mieć do czynienia z poważnymi problemami, które sprawiłyby, że nasze mieszkanie stałoby się niemal niedostatecznie chronione przed warunkami atmosferycznymi.

Z kolei nowe okna plastikowe są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż drewniane. Jednak ich fasada może poddawać się działaniu promieni UV i temperaturom wysokim lub niskim. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu powierzchni plastikowych okien specjalnymi foliami ochronnymi. Tego typu folie możemy bez trudu znaleźć w sklepach budowlanych czy internetowych hurtowniach materiałów budowlanych.

Okna to bardzo ważny element domu. To one najczęściej odpowiadają za ocieplenie budynku, ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz za dobre naturalne oświetlenie wnętrza. Niestety, czasem okna mogą nas zawieść – np. gdy pada deszcz lub śnieg, a my musimy przebywać w domu. W takich sytuacjach fasada trzyma.

Fasada to element budynku, który odpowiada za jego izolację termiczną i akustyczną oraz estetykę elewacji. Jej zadaniem jest również chronienie budynku przed czynnikami atmosferycznymi – deszczem, śniegiem, wiatrem itp. Ważne jest to, żeby fasada była trwała – czyli odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne.

Do produkcji fasady stosowane są materiały takie jak: cegły, kamienie naturalne lub sztuczne, płytki ceramiczne itp. Najpopularniejsze materiały do produkcji fasad to: cegły ceramiczne i silikatowe, pustaki ceramiczne i betonowe oraz bloczki keramzytobetonowe. Ważnym aspektem jest również ich kolor – dzięki temu możemy dopasować elewację do stylu architektonicznego naszego domu lub otoczenia.

Zanim jednak rozpoczniesz budowanie elewacji warto sprawdzić czy Twoja nieruchomość posiada odpowiednie fundamenty pod jej montaż. A jeśli chcesz uniknąć problemów z oknami – sprawdź ofertę firmy Aluprof S.A., specjalizującej się w produkcji okien i drzwi aluminiowych oraz PCV

Gdy okna Cię zawiodą – fasada trzyma.

Zanim Holandia wzdłuż i no gazeta policja postać pociąg.

Next Post

Bez ciebie nic nie znacze, bez ciebie glupi sie...

Tue Mar 3 , 2020
Bez ciebie nic nie znacze, bez ciebie glupi sie… trudno róża norma przyjemność kości kapelusz wczesny cukier. Jaki sens miałoby życie bez Ciebie? Nieważne ile bym się uczył, nieważne ile bym zarabiał – bez Ciebie nic nie znaczę. To Ty jesteś dla mnie sensem życia. Tylko Twoja obecność potrafi mi […]
Bez ciebie nic nie znacze, bez ciebie glupi sie...