Logo Intel Procesor
Intel® Core™ i7

SMUKŁA KONSTRUKCJA. WIELKIE MOŻLIWOŚCI.

PurePC

„Jest to bardzo stylowa i dobrze wykonana konstrukcja o ogromnej jak na te rozmiary wydajności.”

Przeczytaj więcej >
Antyweb

„ASUS chciał stworzyć model, który zapewni najwyższą wydajność przy jednocześnie kompaktowych rozmiarach. I trzeba przyznać, że to się udało.”

Przeczytaj więcej >

DESIGN

NAJBARDZIEJ KOMPAKTOWY 17 CALOWY LAPTOP GAMINGOWY

* ROG Zephyrus S (GX701) zmieści się w dwóch plecakach 15 calowych oferowanych przez ASUS/ROG.

ASUS backpack: 15180-00201000 / 15180-00201100

ROG backpack: 15180-00203000

18,7mm

smukły

17 calowy

Ekran

15 calowy

Design

mniejszy w %: 23
węższy w %: 60

ROG ZEPHYRUS S (GX701)

399 x 272 x 18.7mm

INNY KONWENCJONALNY LAPTOP 17 CALOWY

424 x 332 x 29.9mm

6,9mm
6,9mm
81%

6,9MM

Superwąska ramka

81%

Stosunek ekranu do obudowy

23%

Mniejszy niż konwencjonalne laptopy 17 calowe

EKRAN

SPEKTAKULARNE EFEKTY WIZUALNE

144 HZ

Częstotliwość odświeżania

3 MS

Czas reakcji

Conventional Panel

Pantone Validated Panel

Kolory zatwierdzone przez Pantone®

Precyzyjne kolory są bardzo ważne dla artystów, designerów i innych twórców treści, którzy na tym samym komputerze grają oraz pracują. Dlatego właśnie wyświetlacze SDR są starannie kalibrowane fabrycznie. Technologia ProArt™ TruColor gwarantuje, że każdy panel spełnia surowe kryteria wymagane do zatwierdzenia kolorów przez Pantone®. Zapewnia to precyzję i spójność wyświetlania barw.

WYDAJNOŚĆ

SZYBKO PRZEŁĄCZYSZ TRYBY WYDAJNOŚCI

WYDAJNOŚĆ

WYSOKA WYDAJNOŚĆ DORÓWNUJĄCA KOMPUTEROM DESKTOPOWYM

WINDOWS 10 PRO

System operacyjny

Maks.

CPU 9 gen.

INTEL®
CORE i7 CPU

NVIDIA® GEFORCE

RTX™ 2080

o konstrukcji
Max-Q

Maks.

1TB

Dysk SSD
PCIE® X4

Maks.

24GB

Pamięci
DDR4 2666 MHz

ROG ZEPHYRUS S GX701 PERFORMANCE

3DMark 11 GPU Scores

31586

3DMark Fire Strike

22563

* Tested with 3DMark 11 (v 1.0.132.0) and Fire Strike (1.1.44.0).

WYDAJNY PROCESOR SZEŚCIODZENIOWY

Zephyrus S jest wyposażony w najnowszy procesor Intel® Core™ i7 -9750H. Jego 6 rdzeni i 12 wątków uzyskanych dzięki technologii Hyper-Threading zapewnia wystarczającą wielowątkową moc obliczeniową do bezproblemowej rozgrywki przy jednoczesnym nagrywaniu i strumieniowaniu na żywo. Technologie Intel Speed Shift i Turbo Boost zapewniają równowagę pomiędzy mocą a efektywnością pracy, zwiększając wydajność procesora do prędkości sięgających odpowiednio: 4,2 GHz przy zadaniach wykorzystujących cztery rdzenie, a także 4 GHz przy pełnym obciążeniu wszystkich sześciu rdzeni.

TECHNOLOGIA GRAFICZNA NAPĘDZANA CHIPEM TURING

W maksymalnej konfiguracji laptop ROG Zephyrus S jest wyposażony w kartę graficzną NVIDIA® GeForce® RTX o konstrukcji Max-Q, dzięki czemu oferuje wiodącą obecnie technologię GPU. Rewolucyjna architektura NVIDIA Turing™ to połączenie tradycyjnych rdzeni CUDA do programowalnego cieniowania z rdzeniami RT do technologii ray tracingu oraz rdzeniami Tensor do zastosowań SI. Razem pozwalają one na bardziej realistyczne wyświetlanie świateł, cieni i odblasków w czasie rzeczywistym dla znacznie większej immersji podczas rozgrywki.

SUPERSZYBKIE DYSKI Z TECHNOLOGIĄ HYPERDRIVE

Gry, aplikacje i duże pliki są wczytywane z prędkością warpową z dysku SSD NVM Express® (NVMe®). Technologia dysków ROG HyperDrive wykorzystuje nawet cztery linie PCI Express® (PCIe®) do osiągnięcia niesamowitej przepustowości. Maksymalnie 1 TB przestrzeni dyskowej zapewnia Ci mnóstwo miejsca do instalowania dużych aplikacji do tworzenia treści oraz wszystkich pożądanych gier, przy czym pozostanie jeszcze dużo wolnej przestrzeni na Twoje zawodowe portfolio oraz inne ważne dane.

SSD PERFORMANCE

HYPERDRIVE

NVME PCIE GEN3 X 2

DWUKANAŁOWA PAMIĘĆ DDR4

Zephyrus S wykorzystuje pamięć DDR4 zoptymalizowaną do wysokich prędkości i niskiego poboru mocy. Konfiguracja dwukanałowa oferuje taktowanie na poziomie 2666 MHz, co daje 11% wzrost wydajności w porównaniu do pamięci RAM o taktowaniu 2400 MHz. Zainstalować można łącznie nawet 24 GB pamięci, a więc wystarczającą ilość RAM do wielozadaniowości w trakcie rozgrywki.

CHŁODZENIE

INTELIGENTNE CHŁODZENIE DLA SZYBSZEJ I WYDAJNIEJSZEJ PRACY

ANTI-DUST

Automatycznie oczyszczające się wentylatory

Wentylatory 12V

83 łopatki w każdym

250 żeber

Cztery radiatory

5 rurek cieplnych

CPU/GPU/VRM

CHŁODZENIE SZEROKIEJ POWIERZCHNI

Pięć rurek cieplnych pod powierzchnią obudowy odprowadza ciepło nie tylko od CPU i GPU, ale również od obwodu zasilania tych komponentów. Takie rozwiązanie konstrukcyjne pozwala utrzymać temperaturę układu zasilania poniżej 80°C, co pomaga zapewnić niezawodność systemu przez dłuższy czas. Układy CPU i GPU są podłączone zarówno do współdzielonych, jak i dedykowanych radiatorów – dla zapewnienia skutecznego chłodzenia pod każdym obciążeniem.

WIĘCEJ ULTRAWĄSKICH ŻEBER RADIATORA

Energia cieplna jest wydalana za pośrednictwem czterech radiatorów umieszczonych po bokach. Każdy z nich jest pokryty ultrawąskimi żebrami miedzianymi, które w profilu mierzą zaledwie 0,1 mm. Umożliwia to zastosowanie większej gęstości żeber i zmniejszenie oporu powietrza. Łącznie 250 żeber radiatorów oferuje 110 000 mm2 powierzchni, natomiast żebra znajdujące się po bokach są ułożone pod lekkim kątem w kierunku tyłu obudowy, co pozwala na odprowadzanie ciepłego powietrza z dala od obszaru ręki sterującej myszką.

CHŁODZENIE SZEROKIEJ POWIERZCHNI

Utrzymywanie radiatorów w stanie wolnym od zanieczyszczeń jest najważniejszym warunkiem zachowania optymalnej wydajności wydalania ciepła, dlatego nasi inżynierowie zaprojektowali specjalny tunel przeciwpyłowy, który wyłapuje cząsteczki kurzu i przekierowuje je na zewnątrz obudowy. Taki system zapobiega zbieraniu się kurzu na żebrach radiatorów. Samooczyszczający się system pomaga zagwarantować stałą wydajność układu chłodzenia, co pomaga zapewnić stabilność i niezawodność systemu przez dłuższy czas.

WIĘCEJ ULTRAWĄSKICH ŻEBER RADIATORA

Technologia AeroAcceleratora maksymalizuje cyrkulację powietrza wewnątrz smukłej obudowy. W inteligentnie zaprojektowanych aluminiowych osłonach wlotowych zastosowano zakrzywione krawędzie i podniesione prowadnice, które pomagają wentylatorom w dostarczaniu większej ilości chłodnego powietrza. Po dotarciu powietrza do wnętrza obudowy jest ono kierowane w stronę radiatorów za pomocą łopatek wykonanych z ciekłokrystalicznego polimeru, które są o 33% węższe niż konwencjonalne konstrukcje tego typu. W laptopie Zephyrus S udało się osiągnąć największą jak do tej pory gęstość łopatek: 83 w każdym wentylatorze, co poprawia przepływ powietrza o nawet 17%.

NOWATORSKI SYSTEM AAS

Smukła obudowa oferuje tylko niewielką przestrzeń do cyrkulacji powietrza, co może negatywnie wpłynąć na wydajność podczas maratonowych sesji gamingowych, dlatego nasze nowatorskie rozwiązanie Active Aerodynamic System otwiera 5 milimetrowy otwór wentylacyjny, który pomaga zwiększyć przepływ powietrza o 22%. Dwa wentylatory o mocy 12 V zasysają chłodne powietrze z rozszerzającego się wlotu umieszczonego w podstawie oraz z otworów perforacyjnych umieszczonych powyżej klawiatury. Wydalanie powietrza odbywa się poprzez cztery otwory wylotowe w rogach obudowy, z których każdy jest tak ukształtowany, że oddziela strumień ciepłego powietrza od warstwy chłodnego powietrza wchodzącego do wnętrza systemu AAS.

ODPOWIEDNI TRYB W DANYM MOMENCIE

Laptopy gamingowe są tak wszechstronne, że radzą sobie z szeroką gamą różnych zadań, które jednak charakteryzują się bardzo zróżnicowanymi wymaganiami. Dlatego inteligentny układ chłodzenia odpowiednio dostosowuje się do tych wymagań. Automatycznie przełącza on między trybami operacyjnymi, które optymalizują wydajność i poziom emisji hałasu pod kątem różnych gier i zastosowań. Tryb Turbo wykorzystuje najwyższe prędkości wentylatora i częstotliwości taktowania w celu utrzymania maksymalnej prędkości pracy, w trybie Performance taktowanie i chłodzenie są regulowane w celu obniżenia poziomu hałasu podczas rozgrywki, natomiast tryb Silent oferuje jeszcze cichszą pracę podczas lekkiej pracy i rozrywki.

KLAWIATURA

SPERSONALIZOWANE I SKOORDYNOWANE KOLORY

Każdy klawisz

z podświetleniem RGB

N-KEY

Rollover

Stały kolor

Pulsowanie

Efekt stroboskopowy

Tęcza

Efekt muzyczne

Smart

Kometa

Cycle

DŹWIĘK

NIESAMOWITY DŹWIĘK NAPĘDZANY PRZEZ SMARTAMP

SmartAmp

200%

Większa głośność

7,1 kanałowy

dźwięk przestrzenny

Pokrętło głośności

Intuicyjne

WIRTUALNY DŹWIĘK PRZESTRZENNY

Dzięki zastosowaniu inteligentnego oprogramowania laptop Zephyrus S jest w stanie symulować dźwięk przestrzenny w słuchawkach stereo, zapewniając Ci wrażenie bycia w samym środku akcji. Ta wszechstronna funkcja działa nie tylko ze słuchawkami analogowymi, ale również z zestawami słuchawkowymi USB oraz zestawami do VR, które z reguły nie obsługują wirtualnego dźwięku przestrzennego.

SONIC STUDIO III

Wirtualny dźwięk przestrzenny to jeden z kilku efektów dźwiękowych dostępnych za pośrednictwem oprogramowania Sonic Studio III, które pozwala Ci również na ręczne dostrojenie sygnału wyjściowego. Aplikacja ta jest po brzegi napakowana funkcjami do strumieniowania i nagrywania, oferując m.in. automatyczną stabilizację głośności dla Twojego głosu, a także redukcję szumów i echa, która filtruje niepożądane dźwięki otoczenia.

ZASILANIE

ŁADOWANIE PRZEZ
GNIAZDO TYPE-C


*ZENPOWER PRO PD oraz zasilacz 65 W są sprzedawane osobno.

*Czas ładowania podany w przypadku laptopa w trakcie surfowania w Internecie.

Zasilacz 65 W

Ładowanie do 60%

w 72 min.

Zasilacz 65 W

Ładowanie do 100%

w 150 min.

ZenPower Pro PD

64+ MINS

Web surfing

ZenPower Pro PD

101+ MINS

Video playback

POŁĄCZENIA

SZEROKIE MOŻLIWOŚCI POŁĄCZEŃ

RANGEBOOST DLA CAŁKOWITEJ LIKWIDACJI MARTWYCH PUNKTÓW W ZASIĘGU WI-FI

ROG Zephyrus S jest wyposażony w kartę Wi-Fi z kilkoma antenami. Opatentowana technologia ROG RangeBoost wykorzystuje komponenty sprzętowe wraz z wyjątkowymi algorytmami do zwiększenia przepustowości Wi-Fi oraz zapewnia o 30% większy zasięg. Gwarantuje to o wiele bardziej stabilne połączenia podczas rozgrywki online.

KAMERA

ZEWNĘTRZNA KAMERA DO LEPSZEGO STRUMIENIOWANIA NA ŻYWO

1080p@60Hz

Kamera zewnętrzna

OPROGRAMOWANIE

DOSTRAJANIE I PERSONALIZACJA SYSTEMU W JEDNYM MIEJSCU

* Interfejsy mogą się różnić w zależności od wersji.

SPECYFIKACJA

GDZIE KUPISZ

KOMPUTRONIK
X-KOM
Gdzie kupisz

GDZIE KUPISZ

KOMPUTRONIK X-KOM