Nowy standard wzornictwa i wytrzymałości

Logo Intel Procesor
Intel® Core™ i7

ASUS TUF Gaming FX705 zmieni sposób, w jaki postrzegasz laptopy gamingowe. Przewyższa on wszelkie oczekiwania, oferując imponujący zestaw komponentów sprzętowych i niesamowicie wytrzymałą obudowę wykończoną w agresywnym stylu pełnym charakteru.
Laptop FX705 jest wyposażony w klawiaturę gamingową inspirowaną sprzętem desktopowym i dysponującą podświetleniem klawiszy w kolorach RGB, wyróżnioną grupą WASD, a także technologią Overstroke do szybkiego i precyzyjnego sterowania. FX705 posiada najnowocześniejszy ekran typu NanoEdge z matrycą klasy IPS i wyróżnia się ogromną wytrzymałością potwierdzoną certyfikatem MIL-STD-810G. Laptop ten pozwoli Ci zanurzy się w rozgrywce bez konieczności rozbijania banku!

ithardware.pl

"Każdy użytkownik poszukujący niezbyt drogiej maszyny do gier i codziennego korzystania z internetu będzie zadowolony."

Przeczytaj więcej >
PurePC

"Sprzęt oferuje niezły stosunek ceny do oferowanych w swojej klasie możliwości."

Przeczytaj więcej >
Benchmark.pl

"Czy zatem warto kupić ASUS TUF Gaming FX705? Odpowiedź brzmi - tak."

Przeczytaj więcej >

EKRAN NANOEDGE Z MATRYCĄ KLASY IPS

ŚWIETNE DOZNANIA GAMINGOWE

Nowa konstrukcja ekranu NanoEdge wyróżnia się jeszcze węższą ramką, mierzącą zaledwie 7,18 mm szerokości – dla jak najlepszych doznań rozrywki oraz bardziej kompaktowej konstrukcji urządzenia. FX705 jest wyposażony w panel klasy IPS, który oferuje pokrycie przestrzeni barwnej sRGB w 100% oraz dobrą widoczność nawet z ostrych kątów. Wyświetlane kolory będą bardzo dynamiczne i stabilnie odwzorowywane, nawet podczas oglądania z ekstremalnych pozycji.

*Szerokość ramki to odległość mierzona od krawędzi ekranu do krawędzi obudowy laptopa.
Ekran
NanoEdge
klasy IPS
Maks.
144Hz
Częstotliwość odświeżania
100% sRGB
Paleta kolorów

ASUS TUF GAMING

CERTYFIKOWANA TRWAŁOŚĆ

Opracowany w duchu The Ultimate Force (TUF) laptop FX705 przeszedł całą serię rygorystycznych testów zgodności z certyfikatem MIL-STD-810G, w ramach których z powodzeniem przetrwał oddziaływanie różnych warunków zewnętrznych. Został on poddany działaniu promieniowania słonecznego, testowany w warunkach symulujących duże wysokości, a także w ekstremalnych temperaturach. Certyfikacja tego laptopa gwarantuje trwałość do codziennego użytkowania, w tym odporność na przypadkowe uderzenia, a nawet nagłe upadki na biurko. Wytrzymały i stabilny FX705 został przetestowany do granic wytrzymałości – w celu zapewnienia graczom sprzętu o najwyższej możliwej jakości.

*Testy te są przeprowadzane w bardzo trudnych warunkach zewnętrznych, pod nadzorem inżynierów odpowiedzialnych za kontrolę jakości. Testowanie produktu bez odpowiednich kontroli lub nadzoru może doprowadzić do jego uszkodzenia, a w niektórych przypadkach, może również dojść do sytuacji, w których zaistnieje wysokie ryzyko odniesienia obrażeń, inwalidztwa, a nawet śmierci.
Szok
Temperatura
Wilgotność
Wysokość
Promieniowanie słoneczne

Dowiedz się więcej na temat testów jakości

EKSTREMALNA WYTRZYMAŁOŚĆ

Testy fizycznych szoków zapewniają, że każdy laptop TUF Gaming wytrzyma niespodziewane upadki, uderzenia i obicia, do których może dojść podczas transportu i codziennego użytkowania. Wzmocniona obudowa jest w stanie wytrzymać dwa razy wyższą siłę nacisku od stosowanej w standardowych testach jakości ASUS.

 
Test fizycznego szoku
2X
większa siła nacisku niż w standardowych procedurach

WYTRZYMUJE EKSTREMALNE WARUNKI ŚRODOWISKA

Inżynierowie ASUS przeprowadzili testy środowiskowe, poddając każdego laptopa TUF Gaming działaniu ekstremalnych temperatur oraz cyklom wysokiej wilgotności, jak również testom symulującym pracę na dużej wysokości, których zadaniem jest sprawdzenie wytrzymałości w warunkach podobnych do lotu lub transportu lotniczego. Testy poddawania działaniu promieniowania słonecznego gwarantują, że laptop nie ulegnie uszkodzeniu nawet w przypadku dłuższego pozostawienia go w miejscu o bezpośrednim nasłonecznieniu.

Test na wysokości
50%
wyższej niż
standardowa
Czas testu
temperatury
3X
dłuższy niż
standardowy
Czas testu
wilgotności
10X
dłuższy niż
standardowy

DESIGN

SOLIDNA KONSTRUKCJA

FX705 jest oferowany w dwóch wyróżniających się wariantach wykończenia, które emanują wytrzymałością i mocą. Aluminiowa powierzchnia w kolorze szarym (Gunmetal Grey) lub czarna, plastikowa pokrywa, jak również charakterystyczne wzornictwo, są świetnie uzupełniane piaskowanym lub szczotkowanym wykończeniem. Sześciokątny motyw na spodzie zapewnia dodatkową stabilność całej konstrukcji, zaś linie wykończenia nadają laptopowi stonowany gamingowy sznyt.

KLAWIATURA Z HYPERSTRIKE

KLAWIATURA INSPIROWANA DESKTOPOWYMI, Z PODŚWIETLENIEM RGB

Laptop FX705 jest wyposażony w klawiaturę zoptymalizowaną pod kątem rozgrywki i oferującą podświetlenie RGB* we wszystkich strefach, które można konfigurować za pośrednictwem panelu TUF Aura Core. Możesz więc w ten sposób wyrazić swój wyjątkowy styl. Ekskluzywna technologia HyperStrike zapewnia większą precyzję podczas pisania oraz udoskonaloną ergonomię, dzięki rozmieszczeniu klawiszy inspirowanym klawiaturami desktopowymi, z wyróżnioną grupą klawiszy WASD, szerszym klawiszem spacji, wydzielonymi klawiszami kursora, a także wyczuwalnymi lukami pomiędzy klawiszami funkcyjnymi. Ponadto technologia Overstroke szybciej rejestruje wciśnięcia klawiszy – dla bardziej precyzyjnego i bezwysiłkowego sterowania.

*Klawiatura z podświetleniem RGB może nie być dostępna w niektórych modelach.

Podświetlenie
RGB
we wszystkich strefach
20milionów
naciśnięć klawisza
1.8mm
skok klawisza
Technologia
Overstroke
Stały kolor
Pulsowanie
Cykliczna
zmiana
Efekt
stroboskopowy

Dowiedz się więcej na temat klawiatury

WYTRZYMAŁOŚĆ DO 20 MILIONÓW WCIŚNIĘĆ

Laptop FX705 dysponuje ekstremalnie wytrzymałą klawiaturą, z klawiszami wytrzymującymi nawet 20 milionów wciśnięć – czyli dwa razy więcej niż w standardach branżowych. Klawiatura ta zapewnia wydłużoną żywotność bez żadnych kompromisów w zakresie precyzji i komfortu użytkowania.

Wyjątkowo wytrzymała klawiatura
Zakrzywienie nasadek klawiszy: 0,25 mm
1. Osobny przycisk zasilania 2. Prosta linia pomiędzy klawiszami Enter / Shift / Crtl 3. Odstępy pomiędzy klawiszami funkcyjnymi 4. Wyizolowane klawisze kursora 5. Wydłużony klawisz spacji

UKŁAD INSPIROWANY KLAWIATURAMI DESKTOPOWYMI

Oferując układ klawiszy wzorowany na klawiaturach desktopowych, klawiatura laptopa FX705 umożliwia Ci bardzo precyzyjne sterowanie. Konstrukcja całego modułu klawiatury jest teraz dostosowana do typowego układu Twoich palców podczas pisania lub rozgrywki, oferując wyczuwalne odstępy pomiędzy klawiszami funkcyjnymi oraz wyizolowane klawisze kursora dla łatwiejszej identyfikacji.

Skok klawiszy Skok klawiszy FX705 Inne klawiatury

TECHNOLOGIA OVERSTROKE

Technologia Overstroke zapewnia każdemu klawiszowi skok na poziomie 1,8 mm – co ulepsza responsywność. Klawisze są tak skalibrowane, że do aktywacji wymagają siły nacisku wynoszącej tylko 62 g (gf), a także wyróżniają się wydłużonym dystansem po wysłaniu sygnału – dla zapewnienia większego komfortu pisania.

WYDAJNOŚĆ GOTOWA DO ROZGRYWKI

NIEPOSKROMIONA GAMINGOWA MOC

Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, laptop FX705 zapewnia moc zbliżoną do oferowanej przez pełnowymiarowe gamingowe komputery typu desktop. W maksymalnej konfiguracji jest on napędzany najnowszym ośmiordzeniowym procesorem Intel® Core™ i7-8750H ósmej generacji, który pracuje z prędkością dochodzącą do 3,9 GHz. Dzięki 6 rdzeniom i nawet o 23% wyższej mocy w porównaniu do układów poprzedniej generacji, ten najnowszy procesor pozwala na szybszą i bardziej wydajną wielozadaniowość, w tym również na jednoczesną rozgrywkę, nagrywanie i strumieniowanie treści. Laptop FX705 w maksymalnej konfiguracji może również być wyposażony w kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1060 – dla uzyskania dynamicznych efektów wizualnych i superpłynnej rozgrywki.

procesor
Intel® Core™ i7
8750H
Windows
10 Pro
NVIDIA® GeForce®
GTX z serii 10
GPU

WYDAJNOŚĆ TERMICZNA

TECHNOLOGIA HYPERCOOL WYDŁUŻA ŻYWOTNOŚĆ

W skład ekskluzywnej technologii ASUS HyperCool wchodzi system Anti-Dust Cooling (ADC) oraz technologia Fan Overboost. Rozwiązania te razem zapewniają doskonałą efektywność układu chłodzenia podczas intensywnej rozgrywki. Ponadto wydajność chłodzenia jest dodatkowo zwiększana dzięki opatentowanej pokrywie w kształcie trapezu oraz inteligentnemu, równoległemu rozmieszczeniu wentylatorów.

*Specyfikacje mogą się różnić w zależności od modelu.

Anti-Dust Cooling
By przedłużyć żywotność komponentów
wydajny uklad
dwóch wentylatorów
technologia
Fan
Overboost
Opatentowana
pokrywa
o kształcie trapezu

Dowiedz się więcej na temat systemu chłodzenia

TUNELE PRZECIWPYŁOWE

System Anti-Dust zapewnia ekskluzywną architekturę rozmieszczenia komponentów, która praktycznie zmusza kurz i zanieczyszczenia do opuszczenia obudowy przez dwa tunele przeciwpyłowe zlokalizowane na krawędziach wentylatorów. Dzięki temu na żebrach termicznych nie osadza się brud, co w dłuższej perspektywie działa z korzyścią zarówno dla wydajności, jak i dla niezawodności całego systemu.

FAN OVERBOOST

System może automatycznie dostosowywać szybkość pracy wentylatorów w zależności od temperatur CPU i GPU, ale możesz również samemu wybrać różne tryby pracy: Fan Overboost, Balanced, oraz Silent – odpowiednio do konkretnej sytuacji. Fan Overboost to najbardziej agresywne ustawienie, oferujące maksymalną prędkość wentylatorów dla pełnego wykorzystania możliwości laptopa FX705. W trybie Silent redukowany jest hałas emitowany przez wentylatory, co jest idealnym rozwiązaniem podczas surfowania w Internecie, pracy lub oglądania filmu.


ZOPTYMALIZOWANA CYRKULACJA POWIETRZA

Każdy element laptopa FX705 służy poprawieniu stabilności i efektywności pracy systemu. Dwa wentylatory są rozmieszczone symetrycznie względem siebie, dzięki czemu maksymalizowany jest przepływ powietrza w systemie. Wydmuchują one ciepłe powietrze na zewnątrz przez tył obudowy, a opatentowana pokrywa w kształcie trapezu nie przykrywa otworów wentylacyjnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wydajność termiczna jest nawet o 25% wyższa niż w przypadku laptopów ze standardową pokrywą.

DŹWIĘK

IMMERSYJNY DŹWIĘK PRZESTRZENNY DTS

Technologia DTS Headphone: X™ zapewnia niesamowicie wciągający, 7.1-kanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny o jakości hi-fi, którego brzmienie dorównuje jakości kinowych systemów audio – i to nawet wtedy, gdy korzystasz z zestawu słuchawkowego. Masz do dyspozycji zoptymalizowane ustawienia do gier, transmisji sportowych i filmów, a zintegrowany korektor (equalizer) daje Ci dodatkowe możliwości precyzyjnego dostrojenia dźwięku.

7.1-kanałowy
wirtualny dźwięk przestrzenny
Zoptymalizowane
Gra / Film / Sport
profile dźwiękowe
Korektor
klasy audiofilskiej

WI-FI

WYŻSZE PRĘDKOŚCI, WIĘKSZY ZASIĘG

FX705 korzysta z jednego z najszybszych dostępnych obecnie standardów połączeń Wi-Fi – najnowszej technologii Intel 802.11ac Wave 2, która umożliwia transfery danych z niesamowitą prędkością sięgającą 1,7 Gb/s – czyli 12 razy szybciej niż przy podstawowym połączeniu 802.11b/g/n! Ponadto konfiguracja 2x2 MIMO zapewnia o 30% większy zasięg niż konfiguracja 1x1. Możesz strumieniować swoje ulubione filmy w wysokiej rozdzielczości lub grać online przy mniejszej liczbie zerwanych połączeń, również wtedy, gdy laptop FX705 znajduje się dość daleko od Twojego routera.

*Jeśli nie określono inaczej, podane prędkości Wi-Fi zostały ustalone w oparciu teoretyczne założenia wydajności. Rzeczywista wydajność może być inna w praktycznym zastosowaniu.

Nawet
12x szybciej*
niż podstawowe poł. BGN
Nawet
1,7 Gb/s
prędkości transferu danych
o 30%
większy zasięg
SPECYFIKACJA
FX705
Procesor
Procesor Intel® Core™ i7 8750H
Procesor Intel® Core™ i5 8300H
System operacyjny
Windows 10
Pamieć
2 x SO-DIMM socket for expansion, do 32 GB SDRAM, Dual-channel
Wyświetlacz
17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 144Hz 72% NTSC, Anti-Glare IPS-level Panel
17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 72% NTSC, Anti-Glare IPS-level Panel
With IPS Technology
Grafika
NVIDIA® GeForce® GTX 1050 2GB/4GB GDDR5 VRAM
NVIDIA® GeForce® GTX 1050TI 4GB GDDR5 VRAM
NVIDIA® GeForce® GTX 1060 3GB/6GB GDDR5 VRAM
Magazyn danych
SSD:
128GB/256GB/512GB PCIe® Gen3
1TB 5400 rpm SSH-8GB
HDD:
1TB 5400 rpm SATA HDD
1TB 7200 rpm SATA HDD
Klawiatura
Chiclet keyboard with isolated numpad key
Połączenie sieciowe
Wi-Fi
Zintegrowana 802.11ac
10/100/1000 Base T
Bluetooth
Bluetooth® 5.0
Interfejsy
1 x wielofunkcyjne gniazdo audio
1 x RJ45 LAN Jack dla LAN
1 x Type-A USB2.0
1 x HDMI , Obsługa HDMI 2.0
2 x Type-A USB 3.1 (Gen 1)
Dźwięk
Wbudowane głośniki stereo 2 W i Mikrofon typu array
DTS® Headphone: X®
Supports Windows 10 Cortana with Voice
Zasilacz
zasilacz 180W
Wymiary
399.8 x 279.4 x 26.6 ~27.6 mm (szer. x gł. x wys.)
Waga
2.6 kg z baterią
*Specyfikacja oraz oferta promocyjna mogą się różnić od podanej na stronie. Prosimy o kontakt z dostawcą w celu uzyskania dokładnych informacji. Produkty mogą nie być dostępne na wszystkich rynkach.

GDZIE KUPISZ

KOMPUTRONIK
MediaMarkt
NEONET
X-KOM
Gdzie kupisz

GDZIE KUPISZ

KOMPUTRONIK MediaMarkt NEONET X-KOM